کتری قوری- مقاله جامع در مورد انواع کتری قوری

به جرات می توان گفت در زندگی مدرن امروز کتری قوری یکی از ملزومات آشپزخانه است.

انواع کتری قوری های موجود در بازار

از گذشته های دور تا به امروز سماور بهترین گزینه برای دم کردن چای به شمار می رود. اما این روزها بدلیل کوچک شدن خانه ها و به تبع آن کوچک شدن فضای آشپزخانه و نبود فضای کافی برای استفاده از سماور ،خیلی از افراد از کتری قوری برای  آماده سازی چای و انواع دمنوش ها انتخاب می کنند.  انواع مختلف آن را در زیر بررسی می کنیم.

کتری قوری لعابی

این مدل طرفداران زیادی دارد. معمولا روکش لعابی روی کتری هایی کشیده می شوند که از جنس آهن یا چدن باشند. تا زمانی که بدنه آن آسیب ندیده باشد یکی از بهترین انتخاب ها است. اما اگر بدنه دچار ریختگی شده باشد، یون های فلز در آب جوش حل می شوند و وارد بدن می شوند که این برای سلامت بدن بسیار مضر است.

کتری قوری استیل

این مدل کتری قوری در برابر شستشو و حرارت و ضربه بسیار مقاوم است. اما به دلیل اینکه در استیل ضد زنگ مقداری نیکل وجود دارد، با هر بار جوشیدن آب و رسیدن آن به دمای 100 درجه، مقداری نیکل وارد آب می شود که در طولانی مدت برای سلامتی انسان مضر است. طی تحقیقاتی که در دپارتمان سم شناسی دانشگاه هیلنسکی فنلاند انجام شده تاثیرات آلرژی زای نیکل بر انسان اثبات شده که البته این تاثیر روی زنان بیشتر از مردان بوده است.

این کتری قوری را حتما باید از فروشگاه های معتبر لوازم خانگی تهیه کنید تا از لحاظ کیفیت مشکلی نداشته باشید.

کتری قوری چینی

طبق تحقیقات انجام شده ظروف چینی بهترین گزینه برای دم کردن چای می باشند. اسکای سان مفتخر است که به عنوان اولین بار توانسته این نوع کتری قوری را با قابلیت قرارگیری روی شعله مستقیم در سه طرح به بازار عرضه کند.  بدون شک  این مدل زیباترین نوع موجود در بازار می باشد. طرح های این کتری قوری را می توانید در این بخش مشاهده نمایید و برای خرید و سفارش با شماره 55470205-021 تماس حاصل نمایید.

 

کتری قوری

نوشتهٔ قبلی
سرویس چایخوری اسکای سان
نوشتهٔ بعدی
ویدئو جوشیدن آب در کتری چینی
فهرست